Cami Halıları, Cami Halısı, Cami Halısı Fiyatları, Türkiye Cami Halısı

Karaman Cami Halısı

Halıların Tarihi Değişimi ve Gelişimi 

Halı tarihi çok eski dönemlere kadar dayanmaktadır. Çadırda yaşanan göçebe dönemlerde bile çadır içerisinde halı kullanımı yaygındı. İnsanlar daha sıcak bir alan için ve daha yumuşak zeminler için halı tercih ediyordu. Eskiden koyun postundan yapılan halılar ve kilimler çadırlarda kulübelerde sık sık kullanılıyordu. Hatta dokumacılık o kadar önemli bir yere sahipti ki büyük yöneticiler birbirlerine gösterişli halılar hediye ederdi. Eski geleneklerde halı dokumacılığı en çok tercih edilen mesleklerden bir tanesiydi.

Özellikle kadınların yaptığı bu meslek büyük bir işçilik gerektirdiği için sabır gerektirirdi. İlmek ilmek işlenen halılar kaliteli ve ağır yapıya sahip oldukları için günümüzde de el dokuması olan halılar diğer makine halılarına göre oldukça pahalıdır. Dokuma tezgâhlarında üretimi yapılan halıların ömrü çok daha uzundur. Anadolu tarihinden kalan pek çok el dokuması halı ve kilim günümüzde çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Osmanlı döneminde dokuma atölyelerinden çıkan halı ve kilimler farklı ülkelerce oldukça ilgiyle karşılanıyordu.

Hatta o dönemlerde ticareti en çok yapılan ürünlerden bir tanesi de el dokuması halı ve kilimlerdi. Halı kültürü uzun bir süre geleneksel olarak devam etmiştir. Halı dokumacıları halılar üzerine kültürel öğeler içeren desenler ve şekiller dokuyarak iz bırakmışlardır. Tarihi eser olarak sergilenen pek çok halı üzerinde üretimi yapılan döneme ait izlere rastlamak mümkündür. İstanbul’da Türk İslam Eserleri Müzesi’nde büyük bir halı bölümü yer almaktadır.

O bölümde birbirinden değerli ve gösterişli el dokuması halıları görmek mümkündür. Karaman cami halısı bu örnekler arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Karaman cami halısı fiyatları üretilen halının uzunluğuna ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

 

Halının Anadolu’daki Önemi

Göçebe hayattan yerleşik hayata geçmeye başlanınca özellikle keçi yünlerinden kilimler ve halılar dokunmaya başlandı. İlk kullanım amaçlarından birisi çadırların zeminlerini kapatmaktı. Toprak yerine halı üzerinde yaşamak çok daha konforlu oluyordu. Günümüzdeki gibi modern dekorasyon ürünleri olmasa da herkes kendi yaşadığı alanın en güzeli olması için çabalıyordu. Mimari yapılaşma geliştikçe binalar, yapılar ve camiler de gelişmiş ve büyük gösterişli camiler inşa edilmiştir.

Camiler kutsal mekânlar olduğu için her zaman temiz ve özenli olmasına özen gösterilmiştir. Dinimizde namaz kılınan yerin temiz olmasına uyarıda bulunulmuştur. İslam tarihinin en başından beri camiler mescitler ve namaz kılınan yerlere ayrı bir özen gösterilir. Bu nedenle temizliğin sağlanabilmesi için cami içerisinde ayakkabıyla girmek yasaklanmıştır. Cami girişlerinde herkes ayakkabılarını çıkarmak zorundadır.

Turistik büyük camilerde dahi ayakkabıyla gezmek yasaktır. Bu özenin devam edebilmesi için camilerde büyük boydan boya halılar kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla kullanılan halılar değişmiştir. Devasa el dokuması yün halılar kullanılırken günümüzde yapımı çok daha hızlı ve kolay olan makine halıları da tercih edilmektedir. Halı çeşitleri giderek artıyor ve her gün çok daha farklı modeller piyasada satışa sunuluyor.

 

Büyük Halıların Kullanım Alanları Nerelerdir? 

Halı kullanımı mekândan mekâna değişiklik gösterir. Kapı önünde yarım metre alan için de halı kullanılabilir. Koskocaman caminin zemini için de halılar her alan için tasarlanabilir ve kullanılabilir. Büyük halıların tercih sebebi genellikle zemin alanı çok geniş olan mekânlar içindir. Örneğin camilerde zemin üzerinde ibadet edildiği için zeminin halılarla boydan boya kaplı olması gerekir. İster tek parça halinde ister pek çok parçanın birleşimi şeklinde olsun halılar tüm alanı kaplamalıdır. Karaman Cami Halıları istenen şekilde boydan boya kaplayacak şekilde üretilmektedir. Özel olarak üretilen Karaman Cami halı fiyatları yapılacak işleme göre değişkenlik göstermektedir.

Zeminde boşluk olmaması gerekir. Her bir köşeyi kaplamak için özellikle cami gibi büyük alanlı mekânlarda spot cami halısı tercih edilir.  Büyük halılar cami haricinde kurs merkezlerinde, yurtlarda, fuar alanlarında, sahnelerde tercih edilmektedir. Özellikle fazla insanın olduğu yerlerde kullanılır. Fuarlar ziyaretçisi çok olan alanlardır.

Bu nedenle zeminden toz kalkmaması gerekir. Zeminden toz kalkmasını engellemek için de zemin halılarla kaplanır. Tercihe göre halı desenleri seçilir. Fuar alanlarında genellikle tek renk düz halılar serilir. Böylece insanlar zeminin farkına bile varmadan sağlıklı bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirirler.

 

Büyük Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Her eşya için farklı temizlik kuralları vardır. Her eşya için ayrı temizlik malzemeleri ve ayrı temizlik yöntemleri kullanılır. Halı yıkamak için eskiden su sabun ve fırça kullanılırdı. Uzun uzun halılar sabunlanır, fırçalanır ve durulanırdı. Bu işlem oldukça uzun ve yorucudur. Teknolojinin de gelişmesiyle beraber artık hayatımızda halı yıkama makineleri var. Makineler sayesinde devasa halılar bile kısa sürede tertemiz olmaktadır.

El yıkaması hiçbir zaman makine kadar sağlıklı olamaz. Çünkü eller makine kadar sıcak suya dayanıklı değildir. Aynı şekilde durulama yapılırken de elle yapılan durulama da aksaklıklar olabilecekken makine sayesinde bu sorun ortadan kalkar. Süpürge makinesi gibi halı yıkama makinesiyle de halının üzerinde gezinmek yeterli olacaktır.

Sulu makineler sayesinde kısa bir sürede halı tertemiz olacaktır. Parçalı ve küçük halılar çamaşır makinesinde bile yıkanabilmektedir. Kurutma makineleri sayesinde de halıları uzun süre güneş altında bırakmanıza gerek kalmadan kurutma işlemini tamamlayabilirsiniz. Çünkü güneş altında uzun süre bırakılan halıların desenlerinde bozulmalar ve solmalar meydana gelebilir.

Halılar geniş zeminleri kapladıkları için uzun süre hava almadan durduklarında nemlenme ve küflenmeler meydana gelebilir.  Bu tür küflenmeleri önlemek için özel olarak üretilen halılar arasında Karaman SPOT cami halısıbulunmaktadır. Bu halı çeşidi hem sağlıklı hem de kullanımı kolay olan türden çeşitlendirilir.

 

Cami Halısı Nedir, Ne İşe Yarar?

Camiler dinimizde büyük bir öneme sahiptir. Kutsal mekânlarımız sayılan camiler he zaman temiz ve özenli olmalıdır. Temizlik imandan gelir sözünü camilere de yansıtmak zorundayız. Bu nedenle camilerin görünüşü, düzeni ve temizliği her zaman önem verilen konulardan birisidir. Çok eski tarihlerden beri cami düzenlemelerine özen gösterilmiştir. Hatta camilerimizde yapılan tasarımlar uzun yıllardır sergilenmekte ve turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Cami içerisindeki en önemli eşyalardan birisi de halıdır.

Karaman Çıkma Cami Halısı tüm il ve çevresinde oldukça tercih edilenler arasında yer alır. Hem kullanım açısından hem de ücretlendirme olarak çok uygun olan Karaman Polip cami halısı bütçe sıkıntısı yaşayanlar için uygun olan modeller arasında yer alır.

Halılar her kapalı mekânın olmazsa olmazıdır. Moda ne adar değişirse değişsin dekorasyon ne kadar çeşitlenirse çeşitlensin her mekânda bir şekilde halı bulunur. Özellikle Türk kültürüne halının ayrı bir yeri vardır. Cami halısı için de bu önem verilir. Çünkü camiler namaz kılınan mekânlardır. Cami içerisindeki kişiler namaz kılarken temiz ve düzenli halılar üzerinde namaz kılmalıdırlar. Bunun için Karaman Seccadeli Cami Halısı en uygun modellerdir. Kendinden seccade desenli olan bu halılar daha rahat kullanım için tercih edilir.

 

Neden Halı Tercih Edilir? 

Halılar hemen hemen her mekânda tercih edilir. Evlerde, kurs merkezlerinde, camilerde ve iş yerlerinde halı tercihleri değişse de her kapalı alanda halı kullanılır. Ev düzenlerken en önemli eşyalardan birisidir halılar. Evin perde ve boyalarına göre, koltuk ve diğer eşyalarına göre uyumlu halı tercih edilir. Mekânın büyüklüğüne göre de halı üzerindeki desenlere karar verilir. Küçük mekânlar için karışık desenli halılar seçmek yanlış olur. Bunun için sade olan Karaman Yurt Halısı çeşitleri detaylı olarak incelenebilir.

Mekân içinde karmaşa yaratacağı için düz model halılar daha çok tercih edilir.  Halı seçerken mekânın renkleri, büyüklüğü, halı kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Salon için daha gösterişli halılar tercih edilirken çocuk odaları için daha renkli ve figürlü halılar tercih edilir. Bazen dekorasyon amaçlı duvar halısı, bazen temizlik için boydan boya yer halısı tercih edilse de halılar vazgeçilmezlerdir. Tabi ki dekor harici pek çok amaç için de halı tercih edilir. Halı tercih etme sebeplerini ve halı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Zeminden gelen soğuk havayı engeller.
 • Dekorasyonu tamamlayan en önemli unsurdur.
 • Özellikle kış aylarında iç mekân ısısını korur.
 • Çıplak ayakla mekân içerisinde gezmeyi sağlar.
 • Yerden kalkacak tozları ve kiri engeller.

Modern dekorasyon sistemlerinde halı her ne kadar az yer kaplasa da hala geçerliliğini korumaktadır. Uzun bir süre daha da halılar hayatımızda olacaklar. Yerden ısıtmalar sayesinde boydan boya halı kaplamaya gerek kalmasa da insanlar yinede ayaklarının altında yumuşak bir zemin hissetmek istiyorlar. Bunun için Karaman Otel Halısı tercih edilebilir. Bu halılar diğer halılara göre daha ince yapılıdır. Her ölçüde kesim yapılabilir.

Aynı zamanda Karaman Yurt Halıları bu konuda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu halılar da diğer halılara oranla daha uzun süre kullanımlar için tasarlanmıştır. Karaman Otel Halısı Fiyatları ve diğer halı çeşitlerine göre daha pahalı olmaktadır. Fakat uzun süre kullanım sağlar.

 

Karaman Cami Halısı Modelleri 

Camiler kutsal mekânlarımızdır. Evlere gösterilen özenden çok daha fazlası camiler için gösterilir. Camilerin gösterişli olması ve temiz olması çok önemlidir. Her üründe olduğu gibi cami halıları için de yüzlerce farklı model üretim yapılmaktadır. Model seçerken caminin genel renklerine, dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Özellikle küçük camilerde açık renkli halılar tercih edilerek cami içerisinde Karaman lık sağlanabilir.

Büyük geniş alanlı camilerde ise genellikle renk olarak kırmızı, mavi ya da yeşil halılar tercih edilir. Cami halıları normal halılara göre çok daha fazla büyük olduğu için desenleri de ona göre büyük şekilli olacaktır. Camiye halı seçerken camiyi kullanan kişi sayısı da dikkate alınmalıdır.

Bu konuda en çok sevilen modeller seccadeli desenlerdir. Aynı zamanda birbirlerine benzer olmalarından dolayı Karaman Saflı Cami Halısı da sevilen ürünlerdendir. Kendinden seccadeli modeller özellikle tercih edilir.

 

Karaman Spot Cami Halısı

Cami halıları pek çok farklı modelde üretilmektedir. Bu modellerin hepsi zaman içerisinde değişmiş ve gelişmiştir. Farklı kültürlerden farklı camilerden çeşitli örneklere rastlamak mümkündür. Halılar ve kilimler kültürel yansımanın birer parçasıdır. Caminin büyüklüğüne ve cami yetkililerinin tercihlerine göre de kullanılacak cami halısı desenleri değişmektedir.

En çok tercih edilenlerden birisi de spot cami halısı çeşididir. İnce uzun yapılarıyla cami alanlarını kaplarlar. Camilerin sadece orta kısımlarına halı koyulmaz. Merdivenlerine ve diğer bölümlerine de halı kaplanır. Çünkü cami içerisinde ayakkabıyla gezilmez bu nedenle basılan her yerde halı olmalıdır. Aynı zamanda ibadet sırasında zemin yumuşak hissedilmelidir.

 

Karaman Göbekli Cami Halısı 

Cami halılarının modelleri, halı üzerindeki desenlere göre değişmektedir. Halı üzerindeki genel desenlere göre isimleri de değişir. Karaman Göbekli cami halısı ise halının ortasında büyük bir yuvarlak göbek deseniyle yapılır. Caminin ortasına denk gelen bu göbek deseni bazen birkaç metre büyüklüğünde olabilir. Bu halı modeli genellikle büyük ve gösterişli camilerde kullanılmaktadır. Büyük desenlere sahip olan bu halılar şıklığıyla göz kamaştırmaktadır.

Göbek desenli göbekli cami halısı üzerinde desen olarak geometrik şekiller kullanılır. Simetrik ve asimetrik olarak tasarlanan bu geometrik desenler halının orta kısmını merkez alır. Merkez halının orta kısmı olduğundan desenler uçlara doğru uzanır. Bazı modellerde tüm desenler göbek kısmında toplanır ve köşeler boş bırakılır. Bazı modellerde ise göbek kısmından başlayan desenler en uç köşelere kadar yayılır.

Cami mimarisi ve tasarımları çok uzun yıllardır gelişir ve değişir. Göbek desenli seccadeler eski yapım camilerde en sık tercih edilen modellerden bir tanesidir. Büyük ve gösterişli olan bu modeller özel yapım modellerdir. Eski tarihlerde anlamlı figürlerle süslenen halılar büyük ilgi görmüştür. Tarihi camilerin mimarisi ve iç dekorasyonunun yanı sıra halıları da büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır.

 

Karaman Saflı Cami Halısı 

Saflı cami halısı kendinden çizgileri olan ve saf yerlerini belli eden halı modelidir. Camiler için en çok tercih edilen modellerden biridir. Saf aralıklarını belirleyen çizgili halı modelidir. Aynı zamanda cami içerisinde düzen sağlanmış olur. Halı üzerindeki çizgiler sayesinde düz bir saf oluşturulmuş olur.

Ayasofya Camii dünyanın en önemli ve tarihi açıdan en değerli camilerinden biridir. Geçtiğimiz günlerde büyük bir törenle açılan caminin halıları için 75 kişilik bir ekip uzun mesailerle cami halılarını hazırladı. Ayasofya Cami halıları için ördekbaşı yeşili olarak isimlendirilen renk tercih edildi. Özenle hazırlanan cami halıları da Karaman saflı cami halıları modeline göre dikildi.

Manisa’da üretimi yapılan halılar için özenli ve temiz işçilik sergilendi. Ayasofya Cami’sinin gösterişine bu halılar sayesinde gösteriş eklenmiş oldu. Ziyaretçiler namazlarını temiz ve yumuşak halılar üzerinde kıldı.

 

Karaman Seccadeli Cami Halısı 

Camilerde en çok kullanılan eşyalardan bir tanesi de seccadelerdir. Namaz kılmak için camiye gelenler ya kendi seccadelerini yanlarında getirirler ya da cami içerisinde yer alan seccadeleri kullanırlar. Ama Karaman seccadeli cami halısı bu durumu ortadan kaldırıyor. Üzerinde seccade deseni olan bu halılar camilerin vazgeçilmez halılarından. Kendinden seccadeli olan halılar cami cemaatinin kolaylıkla secde edebilmesini sağlar. Hizalı ve düzenli bir şekilde üretilen seccade desenleri sayesinde alan tasarrufu da sağlanır.

Çünkü kendi seccadesini getiren cemaat secdelerini düzensiz ve gelişigüzel yerleştirirken halı üzerindeki sabit desenler belirli bir düzene göre oluşturulduğu için alandan tasarruf etmeyi sağlar. Seccade desenli cami halıları pek çok renkte tercih edilebilir. Caminin genel dekor rengine göre mavi, yeşil, kırmızı renkler kullanılabilir. Burada seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur halının tüy vermemesidir. Secdeye eğilip kalkerken insanların yüzlerine halı tüyleri gelmesi hoş karşılanmayacaktır.

 

Cami Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alacağınız ürün ne olursa olsun öncelikle kullanımına uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Alacağınız cami halısının cami ölçülerine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü camilerle halılar tüm zemini kaplamalıdır. Zemin üzerinde boşluk kalmayacak şekilde tam ölçülü halı almaya dikkat etmek gerekir. Bir diğer unsur ise halının kalitesidir.

Burada kaliteyi belirleyen etkenlerden bir tanesi de halının yapıldığı malzeme. Herhangi bir ürün alınırken göz önünde bulundurulan en önemli etkenlerden birisi de fiyattır. Bu nedenle cami halısı seçerken de cami halısı fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Cami halıları normal gündelik kullanılan halılardan çok daha büyük oldukları için fiyatları da onlara göre daha fazla olacaktır. Cami halı fiyatları da tercih edilecek halıya göre değişecektir. Cami halısı alırken uzun ömürlü halılar almaya dikkat edilmelidir.

Çünkü cami içerisinde sık sık değişiklik yapmak çok olanaklı değildir. Çok büyük alanlara sahip olan camilerden halıları kaldırıp yenilerini sermek hem zaman açısından hem de masraf açısından yöneticileri zorlayacaktır. Bu nedenle halı seçimi yapılırken uzun ömürlü halı olması göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle polip cami halısı sık sık tercih edilen çeşitlerden biridir.

 

Karaman Cami Halısı Fiyatları 

Her ürünün fiyatı kalitesine ve içerdiği özelliklere göre değişir. Alınan her ürün için de fiyata dikkat etmek gerekir. Pahalı ürün en kaliteli üründür anlamına gelmez. Bu nedenle ürün seçimi yaparken sadece fiyat üzerinden karar vermek oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Cami özellikleri her camiye göre farklıdır. Büyüklük, kat sayıları ve kolon köşe özellikleri farklıdır. Bu durumların hepsi alınacak cami halısının fiyatlarını değiştirir. Cami halısı alınacağı zaman öncelikle hangi malzemeden yapılan halının alınacağına karar vermek gerekir.

Büyük camiler için halı masrafı da oldukça fazla olmaktadır. Bu nedenle cami yönetimi başka camilerden yardım almak zorunda kalabilir. Bütçesi sıfır cami halısı almaya yetmeyen camiler çıkma cami halısı da tercih edebiliyor. Halılarını değiştiren camiler mevcut kullandıkları halıları çöpe atmak yerine başka bir camiye vererek değerlendirebiliyor. Karaman bahariye cami halısı fiyatları diğer halı çeşitlerine göre en uygun olan halılardır.

Böylece dinimizde sünnet olan yardımlaşma geleneği de devam etmiş oluyor. Halılar başka bir mekânda değerlendirilerek tasarruf sağlanıyor. Çıkma cami halısı kullanırken de çıkma halıların durumlarının iyi olması gerekir. Cami içerisinde kullanılamayacak durumda kirli, yırtık, deforme olmuş halılar kullanılmamalıdır. Renkleri solmuş ve desenleri silinmiş halılar hoş karşılanmayacaktır. Bu nedenle çıkma halılar için de özenle seçim yapılmalı ve her halı cami içerisinde kullanılmamalıdır.

 

Cami Halısının Modası Olur Mu? 

Yaşadığımız evrende her şeyin bir modası vardır. Her tercihin bir kullanım ve tüketim ömrü vardır. Kıyafet, teknolojik eşyalar, tasarımlar, renkler daha pek çok şeyin bir modası vardır. Moda neredeyse her yıl değişir ve gelişir. Tabi ki halıların da modası vardır. Halılar mekânların dekorasyonları için önemli birer parça olduklarından ev halısı, otel halısı, iş yeri halısı gibi pek çok mekânın ayrı halısı ve hepsinin ayrı modaları vardır.

Modayı her zaman gösteriş ya da sadece kıyafetler üzerinden düşünmemek gerekir. Mimarinin, kıyafetlerin, kitapların ve daha pek çok kullanılan şeylerin modası vardır. Moda aslında onların gelişimi ve değişimidir. Beli dönemlerde popüler olan ve kullanılan benzerlikler moda olarak adlandırılabilir.

Cami halıları için de bir moda vardır. Gelişen üretim teknikleri sayesinde halıların üretiminde kullanılan malzemeler zamanla değişmiştir. Bu sayede halıların dokuları ve modelleri de gelişmek ve değişmek zorunda kalmıştır. Eski çağlarda elle yapılan dokumalarda halı üzerine her motif ve her model işlenmiyordu günümüzdeki baskı teknolojileri sayesinde halıların üzerine fotoğraflar bile kolayca bastırılabiliyor. Cami halıları için de her zaman desenli ve modelli halılar tercih edilmiştir. Bu desenler teknoloji geliştikçe değişmiş ve daha gösterişli hale getirilmiştir.

 

Cami Halısı Özellikleri

Bahariye cami halısı fiyatları araştırılırken istenilen halının özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Üretilen her ürünün kendine özel özellikleri ve ayrıcalıkları vardır. Cami halıları için de belli başlı özellikler bulunur. Öncelikle cami halıları kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdırlar. Çünkü insanlar bu halılar üzerinde eğilerek alınlarını halı üzerine koyacaklar. O esnada halıdan tüyler, tozlar çıkması kimsenin tercih etmeyeceği bir durumdur. Cami halıları büyük ölçülerde oldukları için kolay temizlenebilir malzeme kullanılması temizlik açısından çok önemlidir. Hızlı ve kolay temizlenmesi büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 

Oteller İçin En Uygun Modeller

Oteller insanların dinlenmek ve konaklamak için vazgeçilmezleridir. Tatiller için tercih edilen otellerin şık ve gösterişli olması müşterileri memnun edecektir. Otel yöneticileri de müşterilerine güzel bir görüntü sağlamak için otelin her detayına özen gösterirler. Gerek otel içerisindeki eşyalar gerekse aksesuarlar özenle seçilir. Özen gösterilen bir diğer önemli eşya ise halılardır. Günümüzde otellerde uzun ve büyük halılara yer verilmektedir.

Merdivenleri halıyla kaplayıp misafirlerini kırmızı halıda yürütmeyi tercih eden otel halısı kullanan otel sayısı oldukça fazladır. Müşteri ağırlayan firmalar genellikle giriş kapısının önüne ya da varsa merdivenlere halı kaplama yaptırıyorlar. Genellikle kırmızı ya da yeşil renk tercih ediliyor. Bu sayede mekâna girene kadar misafirler halı üzerinde yürümüş oluyor. Bu da gelen misafirleri oldukça mutlu eden bir durumdur. Karaman otel halıları büyük oldukları kadar gösterişli de oluyorlar.

Çünkü insanlar gittikleri otelden hizmet ve hoş karşılanma bekliyor. Bunun için otel iç dekorasyonu çok önemlidir. Otelin giriş, koridor ve oda halıları otel dekorasyonuna uygun seçilmelidir. Bazı oteller sadece odalarda halı kullanırken bazıları tüm zeminlerde halı kullanıyor. Bazılarıysa hiç halı tercih etmeyerek zemini açık bırakmayı tercih ediyor. Bu durum tamamen dekorasyon zevkine ve zemine bağlıdır.

Otel halıları tercih edilirken en önemli unsur genel renk uyumudur. Açık renklerle dekore edilmiş bir otelin her yerini çok koyu renkli halılarla doldurmak göz yoracak ve misafirleri rahatsız edecektir. Renk ve desen konusunda büyük alanların dekorasyonu için bir uzmana danışmak daha doğru olacaktır. Halılar yüzlerce renkte ve desende üretildiği için seçim yapmak bazen zor olabilir. Özellikle sosyal medyanın etkisiyle güzel bir fotoğraf oluşturabilmek için dekorasyona ekstra önem verilmelidir. Bu nedenle otelleri için gösterişli ve uyumlu bir halı seçmek çok önemlidir.

 

Otel Halısı Fiyatları

Her mekân için bir tasarım yaparken ayrılan bir bütçe vardır. Herkes mekânı için en iyisi ve en güzelini isterken bütçe olarak en düşük maliyetli olanı isteyecektir. Burada önemli olan düşük fiyata en iyi kaliteye sahip olabilmektir. Karaman otel halısı fiyatları da halıların ölçülerine göre, kullanılacak alanın değişkenliğine göre, renk ve desenlere göre ve en önemlisi halının ham maddesine göre değişecektir. Yün el örmesi bir halı ile makine yapımı bir halının fiyatı tabi ki aynı olmayacaktır. Otel halısı için harcamanız gereken tutarı öğrenebilmeniz için hangi halı modelini, hangi ölçülerde kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

 

Yurt Odalarında Neden Halı Kullanılır?

Yurtlar genellikle öğrenciler tarafından tercih edilen geçici konaklama mekânlarıdır. Yurtlar öğrencilerin geçici evleridir. Bu nedenle yurtların rahat ve konforlu olmaları gerekir. Yurtlarda öğrencilerin evlerindeki gibi konforlu ve kaliteli eşyalar kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ev içerisindeki en önemli eşyalardan birisi de halılardır.

Yurtlar sadece öğrenciler için değil aynı zamanda o bölgede geçici olarak görev yapan çalışan kişiler tarafından da kullanılır. Büyük küçük fark etmeksizin her odada ve her alanda halı serilir. Hatta bazı evlerde eve tasarım yapmak için ya da sıcaklık kazandırmak için duvar halıları da tercih edilir.

 

Yurt Halısı Nasıl Seçilmelidir?

Yurtlarda da odalarda ve koridorlarda Karaman yurt halısı tercih edilir. Hem öğrenciler kendilerini evlerinde gibi hissetsizler hem de temiz olması için. Halı bir anlamda temiz bir mekân da sağlar. Çünkü halı üzerinde ayakkabıyla dolaşılmaz.

Ayakkabılar çıkarıldığı için de odanın zemini kirlenmez. Yalın ayak halı üzerinde yürünürken halının zeminden soğuk almaması gerekir. Bu yüzden tercih edilen yurt halıları özenle seçilmelidir. Aynı zamanda bazı halılar düşük kalite yüzünden çok fazla tüy toplarlar. Daha sonra halı üzerinde gezen herkes bu tozları bir yerden başka bir yere taşıyarak kire ve kötü görüntüye sebep olur.

 

Yurt Halısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her üründe olduğu gibi Karaman yurt halıları fiyatları için de pek çok fiyat aralığı vardır. Bu fiyat aralığını halıyı kullanım amacı değiştirmektedir. Halının ne kadar büyük olacağı da fiyatı arttıran etmenler arasında yer alır. Halınızın ölçüsü ne kadar büyük olacaksa fiyatta da o kadar artış olacaktır. Halının üretiminde kullanılan ham madde de fiyatı etkileyecektir.

 

Yurt halısı fiyatları için araştırma yapan yöneticiler hem en kaliteli halıyı hem de bütçeleri için en uygun halıyı almak isterler. Bunun için uzun uzun araştırmalar yapılır ve pek çok fiyat karşılaştırılır. Yalın ayak gezilecek iç mekânlar için halı kalitesi çok önemlidir. Çünkü kalitesiz halılar soğuk havayı engellemeyeceği için iç mekân oldukça soğuk olacaktır. Yakıttan tasarruf etmek isteyenler iç mekânlarda halı tercih ederek ortam ısısını yüksek tutuyorlar. Bu nedenle yurt odalarının da sıcak olmasını isteyen yurt yönetimi odalara hatta koridorlara bile halı yerleştiriyor.

 

Kurs Merkezleri Halı Modelleri

Kurs merkezlerinde de son zamanlarda sık sık halı kullanımına başlanmıştır. Öğrencilerin konforlu bir mekânda ders almaları için mekân içerisinde bölüm bölüm halı kaplamalı yapılır. Özellikle kalabalık insanların olduğu yerlerde zeminden toz kalkmasını engellemek amaçlı halılar kullanılır. Kurs halıları fiyatları da halıların metrekarelerine göre değişiklik gösterir. Kurs yönetimi kurs merkezinin genel dekorasyon şekline göre bir halı seçimi yapmalıdır.

Özellikle renk seçimi yapılırken öğrencilerin psikolojisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi artık kanıtlanmış ve ispatlanmıştır bu nedenle tansiyonu düşüren, sakinlik veren ve güven veren yeşil ve mavi renkler tercih edilebilir.

Anaokulu ve kreş gibi küçük çocukların bulunduğu mekânlara halı seçmek önemlidir. Çocuklar sürekli olarak yerde oynadığı için neredeyse bütün gün halı üzerinde olacaklar. Bu nedenle halıların kalitesi çocukların sağlığını etkilememelidir. Kalitesiz makine halıları içerdikleri kimyasal ve boyalarla çocuklar üzerinde alerjin etkiler bile gösterebilirler. Anaokulu halısı seçerken desenli ve çocukların hoşuna gidebilecek figürlü halılar tercih edilmektedir.

 

Kurs Halısı Fiyatları

Karaman Kurs halısı fiyatları araştırması yapan kurs yetkilileri aradıkları en uygun fiyatlı halılar için internet sitelerini kullanarak karşılaştırmalar yapabilirler. Halı dekorasyon için önemli bir unsur olduğundan masraftan kaçınılmamalı ve kaliteli bir tercih yapılmalıdır. Hızla deforme olan halılar çok daha fazla masraf çıkartacağı için ilk başta fazla para verip uzun ömürlü kullanılacak bir halı kalitesi tercih edilmelidir.

 

Büyük Halılar Nereden Alınır?

Bir eşya ya da ürün almak için en etkili ve geleneksel yöntem dükkân dükkân gezmektir. Ama söz konusu büyük halısı olunca sıradan halı satıcıları hazır büyük halı satmamaktadır.  Çünkü büyük halıların ölçüleri tamamen kullanılacağı alana göre değişmektedir. Camiler, kurslar, oteller ve fuarlar için özel üretim halıya ihtiyaç duyulur. Her mekânın farklı ölçüleri olduğu gibi aynı zamanda farklı desen ve modelde halı isterler.

Özel üretim yapılacak halıların üretim ve hazırlanış süresi de değişebilir. Günümüzde halı almanın en kolay yolu internet üzerinden alışveriş yapmaktır. Onlarca desen ve model halıyı karşılaştırarak istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Ayrıca büyük halıların taşıması oldukça zordur. Nakliye için ekstra bir araca ihtiyaç duyulur. Bu da ekstra bir masraf demektir. İnternetten yapılan alışverişlerde ücretsiz kargo fırsatıyla halılarınız istediğiniz adrese teslim edilir. Böylece büyük bir yükten kurtulmuş olursunuz.

 

Cami Halısı İnternetten Alışveriş Yapmak 

Günümüzde internet artık herkesin eli ayağı olmuş durumda. Bu nedenle pek çok günlük iş internet üzerinden yapılıyor. Artık internet sayesinde kullanıcılar hiç yer değiştirmeden dakikalar içerisinde istedikleri bilgiye ulaşıp istediklerini satın alabiliyorlar. Özellikle alışveriş açısından internet çok verimli bir kaynaktır.

Bir ürünle alakalı istediğiniz bilgilere saniyeler içerisinde ulaşıp karşılaştırma yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bir ürünü satın alıp hiç mekân değiştirmeden mağaza mağaza gezip yorulmadan ürünlerinizin kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli kural güvenli alışveriştir. İnternet uçsuz bucaksız bir derya olduğu için içerisinde yüzlerce dolandırıcı site de yer alıyor.

Günümüzde pek çok internet alışveriş mağduru var. Aldıkları ürünün hiç gelmemesi, sipariş verilen ürün yerine tamamen alakasız bir ürün gelmesi, kalitesi ürün gelmesi gibi pek çok dolandırılma durumu internette yaygın sorunlardan. Halı alışverişi için de kullanıcılar internetten yardım alabilirler. Özellikle desen seçmek için internet inanılmaz bir kaynak oluyor. Onlarca deseni, onlarca modeli birkaç dakika içerisinde bulabilmeniz mümkün.

Aynı zamanda özel ölçülere göre fiyat alma şansınız da var. Tüm halı modelleri ve çeşitleri için https://www.turkiyecamihalisi.com   adresinden web sitemizi ziyaret ederek mekânlarınız için halı seçimi yapabilir, güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Siparişiniz en kısa sürede hazırlanıp adresinize teslim edilecektir.


 • Cami Halı
 • Cami Halısı
 • Cami Halıları
 • Cami Halısı Fiyatları
 • Cami Halısı Firmaları
 • Cami Halısı Desenleri
 • Cami Halısı Modelleri
 • Cami Halısı Ölçüleri
 • Cami Halısı Temizliği
 • Cami Halısı Özellikleri
 • Cami Halısı Uygulamaları
 • Cami Halısı Yıkama
 • Cami Halısı Temizlik
 • Cami Halı Karaman
 • Cami Halısı Karaman
 • Cami Halıları Karaman
 • Cami Halısı Fiyatları Karaman
 • Cami Halısı Firmaları Karaman
 • Cami Halısı Desenleri Karaman
 • Cami Halısı Modelleri Karaman
 • Cami Halısı Ölçüleri Karaman
 • Cami Halısı Temizliği Karaman
 • Cami Halısı Özellikleri Karaman
 • Cami Halısı Uygulamaları Karaman
 • Cami Halısı Yıkama Karaman
 • Cami Halısı Temizlik Karaman
 • Karaman Cami Halı
 • Karaman Cami Halısı
 • Karaman Cami Halıları
 • Karaman Cami Halısı Fiyatları
 • Karaman Cami Halısı Firmaları
 • Karaman Cami Halısı Desenleri
 • Karaman Cami Halısı Modelleri
 • Karaman Cami Halısı Ölçüleri
 • Karaman Cami Halısı Temizliği
 • Karaman Cami Halısı Özellikleri
 • Karaman Cami Halısı Uygulamaları
 • Karaman Cami Halısı Yıkama
 • Karaman Cami Halısı Temizlik

Related Posts